O projektu

na jaře roku 2020 jsme začali připravovat projekt na podporu dárcovství krve ve spojení s Fakultní nemocnicí u svaté Anny (dále jen FNUSA).  Do projektu jsme zapojili brněnské hudební kapely a uskupení, kde zakládající kapelou tohoto projektu se stala kapela Brünnfield a hned poté se přidala i kapela Megafon. K takto spuštěnému projektu se během několika dnů připojili i fanoušci HC Kometa Brno napříč všemi frakcemi a začali jsme spolupracovat i s Transfusním a tkáňovém oddělení FN Brno.

Jedná se o projekt, ve kterém chceme společnými silami oslovit nejen obyvatele Brna, ale i obyvatele Jižní Moravy, a společně je vyzvat k darování krve.

Jako předvoj tohoto projektu v druhém týdnu měsíce května roku 2020 se 17 hokejistů A-týmu brněnské Komety sešlo v krevní bance ve Fakultní nemocnici u sv. Anny, aby darovali krev (podrobnosti včetně fotek naleznete na tomto odkaze). Po několika dnech je následovali trenéři HC Kometa Brno, kteří přišli darovat krev 26. 5. 2020. (podrobnosti naleznete na tomto odkaze).

Kvůli aktuální situaci s Covid-19 se brněnské nemocnice po znovuobnovení operací potýkají s nedostatkem krve a budou potřebovat každou naši pomoc.

Na darování nejcennější tekutiny opravdu nic není, a navíc tím pomůžete spoustu lidem zachránit zdraví či život.

Nyní máme tu možnost všichni a společně můžeme ukázat všem, že nejen fanoušci Komety mají srdce na pravém místě a společně s hudebníky jsou připraveni pomoci těm, kteří to potřebují. Do tohoto projektu se můžete zapojit i VY.

Skutečně se nemáte čeho bát, darovat krev a zachránit tak lidský život je mnohem snazší, než si myslíte. A ten pocit, že jste někomu pomohli, je k nezaplacení. Každý Komeťák je v nemocnici vítán a i v krevní bance Kometě fandí jako správní modrobílí fanoušci. Budete v dobrých rukách. Proto neváhejte a přijďte pomoc. Zdravotní personál obou nemocnic se na vás bude těšit!

Podmínky pro dárcovství krve jsou uvedeny ZDE

Veškeré informace jsou umístěny na facebooku Daruj krev

Pokud budete mít jakýkoliv dotaz, neváhejte jej na FB profil napsat. Odpovídat Vám bude přímo kvalifikovaný personál z brněnských nemocnic.

Na výše uvedeném odkaze i našich stránkách Vám brzo sdělíme další informace týkající se tohoto projektu.

Vše ostatní se vždy dozvíte na výše zveřejněném FB profilu nebo na těchto stránkách.

Všem předem děkujeme za podporu tohoto projektu.